Перехід на літній час

rx online

276777Не забуваймо про перехід на літній час…
аби не втратити дорогоцінну годину для наукових досліджень)))

Щороку в останню неділю березня в Україні здійснюється перехід на літній час — стрілки годинників переводять на одну годину вперед. У 2018 році перехід на літній час відбудеться 25 березня о 03:00.

 

6 ПРІОРИТЕТІВ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ В ЄВРОПУ

rx online
ВИЗНАЧЕНО 6 ПРІОРИТЕТІВ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ В ЄВРОПУ – КОЛЕГІЯ МОН ЗАТВЕРДИЛА ПРОЕКТ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ

Iнтеграція української науки в європейський простір відбуватиметься за 6 основними пріоритетами. Це передбачено проектом Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA), який схвалила під час засідання Колегія МОН.

Попередньо документ без зауважень було погоджено Науковим комітетом Нацради розвитку науки і технологій, а незабаром його остаточно буде затверджено юстованим наказом МОН.

Детальніше тут

«Харків – місто молодіжних ініціатив»

rx online

cityКонкурс спрямований на підтримку ініціатив студентів міста Харкова. Проходить в 4-х номінаціях: «Харків – територія успішної кар’єри», «Розумному місту – креативна молодь», «Рідному Харкову – сталий розвиток», «Харків – місто відкрите, творче, толерантне».

Роботи для участі – бізнес-проекти та стартапи, спрямовані на створення умов для професійного розвитку і побудови успішної кар’єри, активізація науково-дослідної роботи студентів, впровадження в життя міста інноваційних технологій і розробку новітніх форм лікарських засобів, розвиток муніципальної і туристської інфраструктури; соціальні, волонтерські, благодійні проекти.

Переможці (1 місце – 10 переможців, 2 місце – 20 переможців, 3  місце – 20 переможців) нагороджуються грошовими преміями у розмірі:

1 місце – грошова премія 20,00 тис. грн.;

2 місце – грошова премія 15,00 тис. грн.;

3 місце – грошова премія 10,00 тис. грн.;

Для участі у Харківському міському  конкурсі студентських проектів необхідно подати роботи з необхідними матеріалами до науково-дослідної частини (215 к) в термін до 20 квітня 2018 р.  

Конкурс проходить у два етапи – відбірковий та презентація-захист проектів.

Проводиться на базі  Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Матеріали на Конкурс подаються відповідно до «Положення про проведення Харківського міського конкурсу студентських проектів  «Харків – місто молодіжних ініціатив». 

За питаннями щодо конкурсу звертайтеся за телефоном
70-76-050 – Марценюк Світлана Василівна, НДЧ
marcenyuk@kpi.kharkov.ua

Положення – Polozhennya_stud_proekt     

Заявка для участі – Zayavka_stud_proekt_2018     

Вимоги – Vymogi_stud_proekt_2018

Додаткова інформація:  http://www.kharkivosvita.net.ua/content/19/483

 

СТАРТУЄ КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ЧЕСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЕКТІВ НА 2019-2020 РОКИ

rx online

Науковці вишів, науково-дослідних установ та підприємств можуть взяти учать у конкурсі українсько-чеських науково-дослідних проектів, який оголошують Міністерство освіти і науки України і Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки. Також до участі запрошують молодих вчених та викладачів. Переможці конкурсу зможуть реалізувати проект у 2019-2020 роках.

Прийом заявок на конкурс – з 1 березня до 30 квітня 2018 року

Більше про конкурс, критерії відбору та фінансування за посиланням.

Претендентам з України потрібно подати пакет документів та заповнену аплікаційну форму на адресу Міністерства освіти і науки України. Заявки, оформлені без дотримання конкурсних вимог розглядатися не будуть.

Проектні пропозиції приймаються за такими напрямами:

  • Інформаційні технології, включаючи нові технології торгівлі;
  • Силова енергетика;
  • Екологія та використання природних ресурсів;
  • Біотехнології, нові терапевтичні методи, профілактика захворювань;
  • Нові речовини та матеріали;
  • Сучасне машинобудування;
  • Суспільні науки та мистецтво.

Рішення про проведення конкурсу було прийняте на Спільному засіданні українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва, що проходив у Празі. Таким чином Україна розпочне наукову співпрацю з Чехією.

Телефон для довідок: (044) 287-82-50

Тревел-грант імені Богдана Сольчаника

rx online

solchanyk

 

Пропонуємо звернути увагу на відзнаку імені Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника як на тревел-грант, що  покриватиме транспортні витрати (авіа квиток, квиток на потяг/автобус, віза), пов’язані з поїздкою для участі у науковій конференції (гуманітарні, технічні і природничі науки) для українських науковців (студентів, аспірантів, кандидатів наук, дослідників, викладачів) в Університеті Кембридж та Університеті Оксфорд.

Конкурс організовується та проводиться Громадською організацією “Родина Героїв Небесної Сотні”, яка об’єднує родини загиблих, в рамках проекту “Відзнаки Героїв”, спільно з Кембриджською спільнотою України, Українською асоціацією випускників університету Оскфорд та коледжем Сент Едмунд Хол. У Конкурсі можуть брати участь українські науковці (студенти, аспіранти, кандидати наук, дослідники, викладачі) закладів вищої освіти денної або заочної форми навчання, працівники наукових установ, які вивчають гуманітарні, технічні і природничі науки. Конкурс має за мету допомогти талановитим вченим з України знайти своє визнання у світі.

Формирование зоологических коллекций в зоопарках

rx online

2018-03-28

Формирование зоологических коллекций в зоопарках

Это лекция о том, каких животных содержат в зоопарках – и зачем.
Почему, например, в зоопарках часто показывают слонов, львов и верблюдов, но редко – голых землекопов, коал или древесных дикобразов? Правда ли, что самый лучший зоопарк – это тот, где больше всего животных? И вообще – чем отличается коллекционирование живых животных от коллекционирования музейных препаратов или произведений искусства?

Лектор: Евгений Киося (Yevgen Kiosya), cтарший преподаватель биологического факультета ХНУ им. В.Н. Каразина, ведущий методист Харьковского зоопарка

КОГДА: среда, 28 марта, 18:30 – 20:00
ГДЕ: центральный корпус ХНУ им. В.Н. Каразина, площадь Свободы, 4, ауд. им. К.Д. Синельникова (физическая сторона, 7 этаж)
ВХОД свободный, бесплатный, без регистрации для всех желающих
Тел.: (095) 563 70 33 Анна, (063) 188 86 68 Юрий 

КОНФЕРЕНЦІЯ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА УНІВЕРСИТЕТУ

rx online

2018-02-2828 лютого 2018 р. (Ср) о 15:30 в ауд. В/Х (Велика Хімічна) відбулася Конференція Наукового товариства Університету.

Прийняті рішення, постанови та ухвалення у доданих файлах:

Протокол_НТУ_від_2018-02-28

Акти МОН щодо атестації кадрів вищої кваліфікації

rx online

Шановні колеги!

Нещодавно МОН оприлюднило лист про відповідальність спецрад у присудженні наукових ступенів, а також наказ про формування переліку фахових видань із їх диференціацією на категорії. Див. нижче:

наказ

“За покликом душі”

rx online
У одному з останніх номерів газети “Освіта України” вийшла друга частина інтерв’ю  Юрія Кращенко, голови Ради молодих учених при МОН, під назвою “За покликом душі”,  яка сфокусована на колі проблематик молодих учених.
pdf-версії оригінал-макету та тексту тут:

пряма мова

ТАСХ-2018

rx online

Дніпровський державний аграрно-економічний університет запрошує взяти участь у ІІ Всеукраїнській науковій конференції «Теоретичні та експериментальні аспекти сучасної хімії та матеріалів», що відбудеться 10 квітня 2018 року.

Форма участі – заочна.

Більш детальна інформація нижче:

запрошення

приклад оформлення

реєстраційна форма