Список кандидатів на заміщення посади Голови НТУ за результатами конкурсу можна знайти у розділі Головна – Конференція НТУ
або за посиланням http://www.ntu.karazin.ua/konkurs-na-zamishhennya-posady-golovy-naukovogo-tovarystva-rezultaty/
Місяць: Лютий 2018
Конкурс на заміщення посади Голови Наукового товариства: результати
На конкурс на заміщення посади Голови Наукового товариства було подано 1 заявку.
Кандидат 1:
Максимов Михайло Сергійович
- викладач кафедри економічної кібернетики та прикладної економіки економічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна
- curriculum vitae
- Програма кандидата
Бажаємо успіху кандидату!!!
До зустрічі на Конференції наукового товариства!
Конкурс «Молодий новатор Харківщини»
Харківською обласною радою товариства винахідників і раціоналізаторів, Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації проводиться щорічний конкурс «Молодий новатор Харківщини» (далі – Конкурс).
Метою проведення Конкурсу є активізація науково-технічної творчості молоді,. підтримка інноваційної діяльності, сприяння впровадженню наукових розробок у реальний сектор економіки регіону.
Прийом документів: до 12 квітня 2018 р.
Адреса для прийому заявок: м. Харків, майд. Конституції, 1, Палац праці, 6 під., 6 пов, к. 66-07;
Контактні телефони: +38 050 566 02 50, +38 057 730 06 97;
e-mail: constanta.kh@gmail.com.
Інтернет-посилання: http://khrda.gov.ua/uk/article/view/id/1632
Підсумки Конкурсу будуть підведені 26 квітня 2018 р. до Міжнародного дня інтелектуальної власності.
Как белки “читают” ДНК
Почему мы похожи на родителей, но имеем индивидуальные способности, характер, темперамент? Ответы на эти вопросы ищут генетики, молекулярные биологи, психологи. В этой иерархии определенное место занимают физики, поскольку любой живой организм – это изящно устроенная и точно работающая молекулярная система. Ее основные компоненты – белки и нуклеиновые кислоты, уникальная пространственная структура и физико-химические свойства которых позволяют им выполнять сложнейшие функции хранения и передачи наследственной информации.
Один из интереснейших и малоизученных процессов функционирования любого живого организма – молекулярное узнавание, в частности, умение белков «считывать» последовательности ДНК и с высочайшей точностью отбирать «свой» сайт связывания.
Лектор: Анна Викторовна Шестопалова, доктор физико-математических наук по специальности «биофизика» (PhD, Dr.Sci), старший научный сотрудник, заведующая отделом биологической физики Института радиофизики и электроники им. А.Я. Усикова НАН Украины, профессор кафедры молекулярной и медицинской биофизики ХНУ им. В.Н. Каразина
КОГДА: среда, 28 февраля, 18:30 – 20:00
ГДЕ: центральный корпус ХНУ им. В.Н. Каразина, площадь Свободы, 4, ауд. им. К.Д. Синельникова (физическая сторона, 7 этаж)
ВХОД свободный, бесплатный, без регистрации и для всех желающих
Тел.: 095 563 70 33 Анна, 063 188 86 68 Юрий
Конкурс на заміщення посади Голови Наукового товариства
УВАГА!!!
Продовжується конкурс на заміщення посади Голови Наукового товариства.
Усі бажаючі, що задавольняють вимогам (див. п. 3.2 Положення), можуть висунути свої кандидатури, виконавши наступні кроки:
1. заповнити curriculum vitae (CV)
2. скласти власну Програму роботи та розвитку Наукового товариства
3. заповнити реєстраційну форму, до якої прикріпити документи пп. 1, 2.
Прийом заявок на конкурс завершується 23 лютого 2018 р. о 17:00.
Засіданням комісії з виборів будуть відібрані кандидати, що виконали всі вимоги при поданні заявок на конкурс. Коротка інформація про кандидатів та виборчі програми для ознайомлення будуть оприлюднені на офіційному сайті НТУ та на сторінках у соціальних мережах за тиждень до проведення Конференції НТУ.
Бажаємо успіхів!
Хімічні проблеми сьогодення (ХПС‑2018)
Для включення в програму конференції приймаються заявки на участь та тези доповідей, які були отримані оргкомітетом до 23 лютого 2018 р. включно.
Організаційний внесок за участь і публікацію тез становить 200 грн.
Організаційний внесок за заочну участь (публікація збірника тез і його відправлення Новою поштою) – 100 грн.
Заочна участь без пересилання збірника тез безкоштовна.
Детальніше: http://hps.donnu.edu.ua/
Будемо раді бачити Вас на конференції!
Харьковский региональный конкурс студенческих работ
Советом ректоров Харьковского региона проводится приём материалов на региональный конкурс студенческих работ.
Подавать работы Максиму Александровичу Колосову (лаб. 8-33) до 28.02.2018 г.
Всеукраїнська науково-практична конференція “Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації”
Шановні колеги, запрошуються студенти, аспіранти, докторанти і молоді вчені на Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації”:
Тези доповідей подаються до 19 лютого;
Наукові проекти подаються до 26 лютого.
Переможці конкурсу наукових проектів отримають премії:
- І місце – 2500 грн.
- ІІ місце – 2000 грн.
- ІІІ місце – 1500 грн.
Cвяткування Дня народження В.Н.Каразіна

З 245-ю річницею від Дня народження В.Н. Каразіна!
10 лютого Наукове товариство відзначає 245-ю річницю від Дня народження засновника університету, громадського діяча, просвітника, вченого та винахідника Василя Назаровича Каразіна.
У січні 1791 року Василь Назарович вступив на військову службу, став постійним слухачем лекцій у Гірничому корпусі, де здобув ґрунтовні знання з математики, фізики, хімії, медицини, оволодів основними європейськими мовами. Через чотири роки він залишив службу й оселився у маєтку в селі Кручик.
Василь Назарович втілив задум про створення Харківського імператорського університету. Він вмовив місцеве дворянство підтримати ідею заснування вищого навчального закладу. Загалом спільними зусиллями було зібрано 400 000 рублів.
Але це не єдине його досягнення. Уродженець маєтку Кручик Богодухівського повіту на Харківщині свою невичерпну енергію реалізовував у різних галузях. В.Н.Каразін — автор цінних наукових праць, відкриттів та винаходів у різних галузях науки, зокрема в галузі харчової промисловості, метеорології, органічної та неорганічної хімії. Також він висловлював самобутні ідеї щодо використання електрики й одержання штучних діамантів.
Серед його досягнень створення першого в Європі Міністерства народної освіти, формування лабораторії й першої в Харківській губернії метеорологічної станції, заснування Філотехнічної спілки для поширення досягнень науки, техніки та розвитку промисловості в Україні, за його підтримки бібліотечний фонд Харківського університету поповнився 3 000 книгами.
З нагоди річниці відділ реклами та брендингу Центру зв’язків з громадськістю ініціював проведення флешмобу «Селфі з Каразіним», що триватиме до 15 лютого 2018 року. Для участі необхідно зробити селфі з мистецькими втіленнями (пам’ятник, барельєф, картина тощо) Василя Назаровича Каразіна та розмістити фотографію на власній сторінці у соціальних мережах з хештегами #VasylKarazin245, #KarazinAnniversary. Автори оригінальних фотографій, які матимуть найбільшу кількість вподобань, отримають подарунки.